social media inso.gov.ir-شبکه_های_اجتماعی_سازمان_ملی_استاندارد

اخبار ریاست سازمان

بيشتر

پنجشنبه1402/12/3

10:04:1

504

دکتر اسلام پناه در جشنواره تولید ملی ـ افتخار ملی: 

صعود ۶ پله‌ای ایران در زمینه استانداردسازی در ۲ سال گذشته / رونق تولید باید جزو اهداف اصلی بنگاههای اقتصادی و تجاری باشد / تولید در کشور مقدس است

رئیس سازمان ملی استاندارد ایران در جمع کارآفرینان، صنعتگران و تولیدکنندگان خبر داد: از بین 168کشور عضو سازمان بین المللی استاندارد از رتبه ۲۶ دنیا به رتبه بیستم استاندارد سازی صعود کردیم.
دکتر مهدی اسلام پناه، رئیس سازمان استاندارد ایران در سخنرانی خود در جشنواره تولید ملی ـ افتخار ملی گفت: عصر کنونی عصر دیجیتال است و باید از فرصت‌های موجود برای بهبود وضعیت کسب و کار و رونق تولید داخلی استفاده کرد چراکه رونق تولید به صورت مستقیم در بهبود وضعیت اقتصادی جامعه اثرگذار است.
رییس سازمان ملی استاندارد ایران به تاریخچه این سازمان اشاره کرد و افزود: صد سال از عمر سازمان ملی استاندارد ایران می‌گذرد و در میان 168 کشور عضو سازمان بین‌المللی استاندارد با ۶۰ کشور در زمینه استانداردسازی و تایید صلاحیت  همکاری داریم .
دکتر اسلام پناه با اشاره به جایگاه سازمان ملی استاندارد ایران گفت: خوشبختانه در دو سال گذشته توانستیم از رتبه بیست‌ و ششم دنیا با شش پله صعود به رتبه بیستم دنیا برسیم و از کشورهای اتریش و برزیل پیشی گرفته که این اتفاق طی 2 سال اخیر رقم خورده است.
رییس سازمان ملی استاندارد ایران با بیان اینکه برای داشتن ایران قوی برای نسل امروز و آینده همگان باید به سمت استانداردها پیش روند تصریح کرد: همراهی بخش خصوصی با دولتی می تواند منجر به تولید ملی کیفی و باقدرت شود تا کالا و خدمات به چرخه اقتصاد بین المللی متصل شوند از اینرو مقیاس اقتصاد کشور وسیع تر خواهد شد. 
وی سهم و مزیت استاندارد در کسب بازارهای جهانی را ثابت شده دانست و گفت: وقتی فرهنگ بنگاه اقتصادی در مدار کیفیت باشد طبعتا منجر به محصولات بهتر، کیفی تر، رضایت مشتری و کسب و کار پاریدار خواهد بود.
دکتر اسلام پناه در جمع تولید کنندگان "تولید در کشور را مقدس" دانست و افزود: باید تلاش کنیم تا زمینه ورود به بازارهای جهانی فرآهم آید و این اتفاق میسر نمی شود مگر با زبان مشترک که این زبان چیزی نیست جز استانداردها.
رییس سازمان ملی استاندارد ایران، تقویت و توسعه استانداردها را با نوآوری عجین دانست و اظهار داشت: امروزه 131 استاندارد بین المللی با راهبری جمهوری اسلامی ایران به تصویب رسیده است و بی شک با کمک بخش خصوصی این رقم می تواند به هزاران استاندارد بین المللی افزایش پیدا کند.   
در پایان این جشنواره از واحدهای تولید کننده نمونه بخش خصوصی کشور در سال ۱۴۰۲ که رشد عملکرد آن‌ها در مقایسه با سال ۱۴۰۱ مورد بررسی قرار گرفته بود، قدردانی به عمل آمد.
بیست و یکمین دوره جشنواره تولید ملی ـ افتخار ملی با حضور مسئولان دولتی و بخش خصوصی با هدف بررسی چالش ها و ارائه راهکارهای مناسب در جهت تقویت تولید داخلی و رفع موانع تولید برگزار شد.

نسخه قابل چاپ