social media inso.gov.ir-شبکه_های_اجتماعی_سازمان_ملی_استاندارد

ریاست سازمان

بيشتر

يكشنبه1403/2/30

15:10:4

1881

دکتر اسلام پناه در جمع کارشناسان رسمی استاندارد؛

شما کارشناسان بدون مرز سازمان ملی استاندارد ایران هستید

دکتر مهدی اسلام پناه، رئیس سازمان ملی استاندارد ایران در نخستین گردهمایی کارشناسان رسمی استاندارد که امروز (یکشنبه ۳۰ اردیبهشت1403) در کرج برگزار شد اعلام کرد؛ شما کارشناسان بدون مرز سازمان ملی استاندارد ایران هستید.
رییس سازمان ملی استاندارد ایران با اشاره به عضویت این سازمان در نهادهای اعتباردهی بین المللی (ILAC و APAC) در سال جاری اظهار داشت: کارشناسان رسمی استاندارد، طلایه داران حفظ و تثبیت جهانی شدن نظام استاندارد کشور هستند.
معاون رییس جمهور با بیان اینکه نظام استاندارد فراملیتی و جهانی شده است افزود: به همین نسبت، مقیاس فعالیت شما مقیاس فراملیتی است امروز شما کارشناسان بدون مرز جمهوری اسلامی ایران هستید.
رئیس سازمان ملی استاندارد ایران کارشناسان حقیقی را دارایی‌های ارزشمند این سازمان دانست و اظهار داشت: شما امروزه فعالیت پویا و و ارزشمندی را دنبال می کنید که دغدغه بسیاری از سازمان‌های اثرگذار است؛ به عبارتی امروزه توسعه و موفقیت و بالا بردن نرخ ناخالص خوشبختی ملت را عهده‌دار شدید.
وی در همین زمینه ادامه داد: اگر تا دیروز برای حکمرانی ملی کشور با شما فعالیت داشتید از این پس برای حکمرانی جهانی با شما همکاری داریم چرا که ما عضو نهادهای اعتباردهی جهانی هستیم.
 دکتر اسلام پناه با بیان اینکه استاندارد امروز جهانی شد مقیاس پیدا کرد و مرزها را پشت سرگذاشت تصریح کرد: ظفر غرورآفرین جمهوری اسلامی ایران در پیوستن به نهادهای اعتباردهی آن هم در شرایط تحریم و شرایط سخت سیاسی را نباید دست کم گرفت.
دبیر شورای عالی استاندارد در جمع کارشناسان رسمی استاندارد با بیان اینکه این مفاهمه با شما فراگیر خواهد شد، افزود: تقدم فهم مسئله بر روش حل مسئله ارجح تر است بطوریکه باید فهم جامعی از مسئله را داشته باشیم و با فهم جزئی فردی سلیقه‌ای و جزیره‌ای نمی‌شود به این شناخت رسید.
دکتر اسلام پناه،؛ عمل به قانون را فصل الخطاب قرار داد و گفت: امیدواریم در این دوره که با شما هستیم گام‌های بلندی برداریم باید این سرعت تحولات بدون خستگی و روزمرگی استمرار داشته باشد .
رییس سازمان ملی استاندارد ایران از برگزاری مرحله دیگری از آزمون کارشناسان استاندارد در تیر ماه امسال خبر داد و گفت: این آزمون با جدیت و قدرت برگزار خواهد شد.
معاون رییس جمهور خطاب به مدیران سازمان ملی استاندارد ایران تاکید کرد: بدون نگاه خسته و بسته، بستر فعالیت برای نخبگان، فرهیختگان و شخصیت های اثرگذار بر کیفیت در نظام استاندارد کشور فرآهم آید.
دبیر شورای عالی استاندارد با بیان اینکه سازمان ملی استاندارد ایران در دو سال گذشته به رتبه بیستم سازمان بین المللی استاندارد ارتقا پیدا کرده است، خاطرنشان کرد: باتوجه به ظرفیت های بین المللی ایجاد شده طی دو سال اخیر، انتظار می رود بتوانیم سهم خود را در بازار این صنعت در دنیا کسب کنیم و این گشایش با کمک شما ایجاد خواهد شد.
دکتر اسلام پناه، تشکیل نهاد منسجم و مفید کارشناسان استاندارد را در پی برگزاری این نشست ضروری دانست و گفت:  نهادها و تشکل ها در قالب بخش خصوصی می تواند با اثرگذاری مطلوب کمک بزرگی به دولت باشند.
رییس سازمان ملی استاندارد ایران بر حضور جامعه نخبگانی در مجامع بین المللی تاکید کرد و گفت: با بهره مندی از این پتانسیل می توانیم در حکمرانی نظام استاندارد دنیا اثرگذار باشیم.
وی با بیان اینکه صحبت از جهش تولید، صحبت از بزرگ شدن مقیاس اقتصاد کشور است افزود: این مهم با تولید رقابتی حاصل می‌شود و تولید رقابتی زمانی اتفاق می افتد که در تولید کیفی‌سازی رخ دهد و کار صحیح ایجاد شود در آن زمان است که می‌توانیم بگوییم جهش تولید داشته‌ایم.
دکتر اسلام پناه، مشارکت کارشناسان بدون مرز استاندارد را مصداق مشارکت مردم دانست و افزود: این انقلاب فنی ایجاد شده که حفظ و صیانت و استمرار آن برای آینده کشور به عهده شماست.
گفتنی است آزمون کارشناسان رسمی استاندارد بعد از 12 سال در مهرماه پارسال به صورت سراسری برگزار و این گردهمایی با حضور کارشناسان منتخب در همین آزمون تشکیل شد.
کارشناسی رسمی استاندارد، ظرفیتی است که به موجب ماده ۲۱ قانون تقویت و توسعه نظامی استاندارد، برای انجام وظایف قانونی این سازمان ایجاد شده است.  ظرفیتی ارزشمند برای بهره‌گیری از جامعه‌ای متخصص، نخبه و متعهد و پایبند اصول و ارزش‌های اخلاقی کسب و کار برای حفظ ایمنی و سلامت و منافع جامعه و در عین حال مسئولیت زا و تعهدآور که به موجب ماده ۲۷ همان قانون، نظرات این کارشناسان مورد قبول تمامی وزارتخانه‌ها، سازمان‌ها و مراجع قضایی تعیین شده است.

برای مشاهده تصاویر بیشتر کلیک کنید
نسخه قابل چاپ