social media inso.gov.ir-شبکه_های_اجتماعی_سازمان_ملی_استاندارد

رویدادهای مهم

بيشتر

چهارشنبه1402/8/24

16:56:4

727

گاه‌شمار سفر رییس سازمان ملی استاندارد به مشهد

دکتر مهدی اسلام پناه، رئیس سازمان ملی استاندارد ایران با همراهی سرپرست حوزه ریاست، هماهنگی امور استان‌ها و دبیرخانه شورای‌عالی استاندارد، رئیس مرکز ملی تایید صلاحیت ایران، رییس دفتر مرکزی حراست برای شرکت در همایش روز ملی کیفیت به مشهد سفر کردند.
این هیات در بدو ورود و پس از استقبال رسمی در فرودگاه شهید هاشمی نژاد، با حضور بر مزار شهدا و شهدای گمنام هشت سال دفاع مقدس، ضمن قرائت فاتحه و نثار گل یاد و خاطره آن برزگ مردان را گرامی داشتند.


•    آیین گرامیداشت روز ملی کیفیت

آیین گرامیداشت روز ملی کیفیت امسال در استان خراسان رضوی و با حضور  رئیس سازمان ملی استاندارد ایران،استاندار، فرماندار، مسئولان بلند پایه استانی ، نمایندگان انجمن ها و تشکل ها، نخبگان و صنعتگران و تولیدکنندگان استانی برگزار شد و در این مراسم از 23 واحد برتر ملی و استانی، 11 مدیر کنترل کیفیت برتر ملی و استانی، رتبه‌های برتر دومین دورۀ مسابقات ملی کیفیت بتن و کارمندان نمونه اداره کل استاندارد خراسان رضوی تجلیل به عمل آمد.
دکتر مهدی اسلام پناه، رئیس سازمان ملی استاندارد ایران در بخشی از سخنان خود در این مراسم از اجرای طرح‌های جدید در سازمان ملی استاندارد، در راستای رضایت عمومی و رشد تولید کیفی خبر داد و اعلام کرد: به زودی نظام رتبه بندی کیفی نشان استاندارد، با شروع از صنایع سلولزی اجرایی خواهد شد.
رییس سازمان ملی استاندارد ایران با تبریک روز ملی کیفیت و یکصد سالگی سازمان استاندارد به همه دست اندر کاران و واحدهای نمونه تاکید کرد: این واحدها عامل کیفیت هستند و لازم است تا تمام فعالان صنعتی و خدماتی چنین الگویی را در مجموعه های خود پیاده کنند.
در این آیین ، به پاس تقدیر از تلاش‌های بی وقفه دکتر مهدی اسلام پناه طی 2 سال حضور در سازمان ملی استاندارد ایران، لوح تقدیری به نمایندگی از سوی خانواده بزرگ استاندارد تقدیم ایشان شد.
در ادامه این مراسم  مدیران و نمایندگان واحد تولیدی و خدماتی در نشستی صمیمی با رییس و دیگر مسئولان سازمان به بیان مسائل خود پرداختند و دکتر اسلام پناه با پیگیری آنی و تلفنی برای رفع آن دستور رسیدگی هرچه سریع‌تر را صادر کرد.
•    حضور در برنامه رادیویی
در جریان سفر دکتر مهدی اسلام پناه و هیات همراه به استان خراسان رضوی در برنامه رادیویی «بست بازار» حاضر شد.
رییس سازمان ملی استاندارد ایران در این برنامه مواردی از جمله :
•    صدور بیش از 1000 نشان حلال برای گسترش اقتصاد ملی، در بین کشورهای اسلامی؛
•    هدف گذاری کیفیت در شئون مختلف؛
•    ارزیابی‌های متعدد و هوشمندسازی نرخ کیفیت؛
•    عضویت در هیئت مدیره اندازه شناسی و استاندارد سازی کشورهای اسلامی؛
•    تسری سیاست‌های شورای ملی زیارت و گزارش دهی به 57 کشور اسلامی؛
•    استانداردسازی مسئولیت‌های اجتماعی.
را به عنوان بخش کوچکی از اقدامات انجام شده در دو سال اخیر برشمرد.
دکتر اسلام پناه در این برنامه رادیویی خود را خادم مردم دانست و گفت: «ما از مردم توقعی نداریم، ما خدمتگزار مردم هستیم. ما باید وظایف خود را قاطعانه انجام دهیم و انتظار مردم هم همین است. تمنای ما از مردم مطالبه گری است».


برگزاری کمیته های تخصصی نخبگانی

نشست تخصصی نمایندگان منتخب و نخبگان سازمان ملی استاندارد ایران به میزبانی اداره کل استاندارد استان خراسان رضوی برگزار شد.
این جلسات در قالب کمیسیون های تخصصی شش گانه به آسیب شناسی فرآیندها، بررسی راهکارها و تدوین دستورالعمل‌ها اختصاص یافت.

پس از گفت و گو و تبادل نظر در شش حوزه توسعه و منابع انسانی، اجرای استاندارد، استانداردسازی، روابط عمومی و امور حلال، اوزان و مقیاس‌ها و تایید صلاحیت راهکارهای پیشنهادی در موارد مذکور ارایه شد.
در این جلسات بیش از 60 نفر از نمایندگان و نخبگان ادارات کل استاندارد استانها حضور داشتند و پس از جمع بندی ، برنامه ریزی جلسات آتی ، بیانیه پایانی قرائت شد.دیدار با همکاران اداره کل استاندارد استان
در ادامه برنامه‌های روز ملی کیفیت، دکتر اسلام پناه، رییس سازمان ملی استاندارد ایران با کارکنان اداره کل استاندارد خراسان رضوی دیدار و ضمن گفت و گویی صمیمی، همکاران را به انجام دقیق وظایف و تکالیف با هدف رضایت عمومی دعوت کرد.
سپس همکاران به بیان نقطه نظرات و پیشنهادات خود در راستای برنامه های تحولی سازمان پرداختند.