social media inso.gov.ir-شبکه_های_اجتماعی_سازمان_ملی_استاندارد

اخبار سازمان

بيشتر

سه‌شنبه1402/8/30

14:31:5

688

نهمین اجلاس موسسه منطقه ای اکو ریسکام با میزبانی سازمان ملی استاندارد ایران برگزار شد

نهمین اجلاس گروه کاری بلندپایه موسسه منطقه ای اکو ریسکام، پیش از ظهر امروز( سه شنبه ۳۰ آبان ) به میزبانی سازمان ملی استاندارد ایران و حضور نمایندگان کشورهای آذربایجان، قزاقستان، ترکیه، تاجیکستان، پاکستان، ازبکستان، ترکمنستان، ایران و مسئولان سازمان همکاری‌های اقتصادی اکو برگزار شد.
دکتر پرویز درویش، معاون استانداردسازی که ریاست این اجلاس را عهده دار بود در ابتدا به نیابت از دکتر اسلام پناه، رئیس سازمان ملی استاندارد ایران از مشارکت و حضور نمایندگان کشورها در این اجلاس قدردانی کرد.
درویش در ادامه با اشاره به اهمیت و ضرورت فعال سازی کامل موسسه، نهادها و مدیریت فنی آن؛ مشارکت موثر کشورها در یکسان‌سازی استانداردها، شیوه ارزیابی انطباق، تایید صلاحیت و اندازه شناسی به منظور تسهیل و توسعه تجارت در منطقه اکو، اجتناب ناپذیر دانست.
در این اجلاس، گزارش دبیرخانه مرکز ریسکام، گزارش کشورهای شرکت کننده در حوزه های استاندارد سازی، ارزیابی انطباق، تایید صلاحیت و اندازه شناسی ارائه شد.نقشه راه ساختار سازمان پیشنهادی موسسه، روش اجرای قوانین مالی و پرسنلی از دیگر مواردی بود که در این اجلاس مورد بررسی قرار گرفت.
 در ادامه مقرر شد؛ کشورهای عضو نظرات و پیشنهادات خود را برای نهایی‌سازی اسناد موسسه، تشکیل شورای عمومی موسسه ریسکام و زمان برگزاری اجلاسیه‌های مرتبط با هیات های مدیریت فنی را اعلام نماید.
شایان ذکر است، تاسیس موسسه اکو ریسکام در سال ۱۳۸۸ توسط شورای وزرای سازمان اکو تصویب و دبیرخانه مرکزی آن در ایران مستقر شد.
دبیرخانه های هیات مدیریت فنی استانداردسازی و تایید صلاحیت در ترکیه،هیات مدیریت فنی ارزیابی انطباق در ایران و هیات مدیریت  فنی  اندازه شناسی در پاکستان مستقر است.
برای مشاهده تصاویر بیشتر کلیک کنید
نسخه قابل چاپ