social media inso.gov.ir-شبکه_های_اجتماعی_سازمان_ملی_استاندارد

آخرین اخبار

شنبه1402/7/22

19:34:2

1474

در روز جهانی استاندارد با حضور مقامات؛

از برترین های استاندارد تجلیل به عمل آمد

همایش نکوداشت روز جهانی استاندارد هم زمان با صدمین سال تصویب قانون استاندارد، روز شنبه 22 مهرماه با سخنرانی رئیس قوه قضائیه، نایب رئیس مجلس شورای اسلامی، معاون اجرایی رئیس جمهور، رئیس سازمان ملی استاندارد و جمعی از مسئولان در سالن اجلاس سران کشورهای اسلامی برگزار شد.
در این مراسم از تمبر یکصدسالگی سازمان ملی استاندارد ایران توسط رئیس قوه قضاییه رونمایی شد و حجت‌الاسلام والمسلمین محسنی اژه‌ای به صورت نمادین این تمبر را امضا و حاشیه‌نویسی کرد؛ همچنین از برگزیدگان حوزه استاندارد نیز با حضور رئیس دستگاه قضا تجلیل به عمل آمد.
در ادامه باحضور نایب رییس مجلس شورای اسلامی و معاون اجرایی رئیس جمهوری، طرح ملی شاخص های کیفیت کالا رونمایی شد و در ادامه دیگر واحدهای نمونه تولیدی و خدماتی برتر کیفی و همچنین دبیران تدوین نمونه معرفی و تجلیل شدند.
اسامی منتخبان روز جهانی استاندارد به شرح زیر است:
دستگاه های اجرایی برتر در حوزه استاندارد
ردیف عنوان دستگاه
1 سازمان انرژی اتمی
2 وزارت نیرو
3 وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح
4 فرهنگستان زبان و ادب فارسی

برگزیدگان واحد تولیدی نمونه
ردیف استان مشخصات نام فرآورده
1 اصفهان شرکت شیر پاستوریزه پگاه اصفهان (سهامی عام) ‌خامه پاستوریزه و فرادما
2 خراسان رضوی زعفران مصطفوی مهر ایرانیان زعفران
3 البرز واحد تولیدی آرد داران ‌آرد گندم
4 زنجان ترانسفورماتورسازی کوشکن ‌ترانسفور ماتورهای قدرت
5 مرکزی گروه صنعتی بوتان آبگرمکن گاز سوز فوری دیواری برای مصارف خانگی
6 تهران شرکت بهران آسانبر گاورنر
7 البرز تجهیزات پزشکی هلال ایران (سها) سرنگ زیر جلدی یکبار مصرف پزشکی
8 اصفهان مدیرعامل شرکت صفا طب گاز طبی زخم بندی
9 سمنان واحد تولیدی شیمیایی کلران ‌مایع سفیدکننده (محلول سدیم هیپوکلریت)
10 کرمان گروه صنعتی بارز (لاستیک کرمان) ‌تایر سواری، وانتی سبک- رادیال
11 آذربایجان شرقی واحد تولیدی جهان پروفیل پادیر (هافمن) پروفیل های پلی وینیل کلراید سخت (U-PVC) برای ساخت درها و پنجره ها-پروفیل های (U-PVC) بدون پوشش با سطوح رنگی روشن، قسمت 1: طبقه بندی، الزامات و روشهای آزمون
12 اصفهان واحد تولیدی و صنعتی رسول اصفهان
(قالی سلیمان)
فرش ماشینی
13 گیلان شرکت تافته آرین لوازم بهداشتی بانوان

برگزیدگان واحدهای خدماتی نمونه
ردیف استان واحد خدماتی نوع خدمت
1 آذربایجان غربی مدیر عامل سردخانه آتا دشت سردخانه
2 البرز آسایشگاه معلولین و سالمندان کهریزک خانه سالمندان
3 اصفهان مهدکودک پارسانا مراکز پیش دبستانی و مهدکودک ها
4 خراسان رضوی شهر بازی قهرمان(رضا ورزنده) خدمات تفریحی
5 لرستان تعاونی مصرف فرهنگیان خدمات غذایی
6 تهران تاش رادیاتور خدمات پس از فروش لوازم خانگی

 
مراکز نمونه تایید صلاحیت شده
ردیف استان نواع فعالیت شرکت منتخب
1 تهران نهاد ارزیابی انطباق نمونه نهاد آزمایشگاهی مرجعان خاتم شعبه تهران
2 تهران نهاد گواهی کننده نمونه شرکت بیکران راهکار سعادت
3 تهران شرکت بازرسی نمونه آزمون آسا پارسه

کمیته فنی متناظر نمونه
ردیف استان کارشناس سمت
1 تهران دکتر حسن پوی پوی رئیس کمیته فنی متناظر فناوری نانو

دبیران تدوین نمونه
ردیف استان نام دبیر رشته تخصصی
1 تهران سرکار خانم سیمین ملااحمدی در رشته تخصصی فلزشناسی
2 هرمزگان سرکار خانم فریده اقبالی فلزشناسی
3 مرکزی سرکار خانم رویا واحدی برق و تجهیزات پزشکی

کارشناسان حقیقی نمونه
ردیف استان نام کارشناس
1 خراسان جنوبی جناب مهدی شربت دار
2 گلستان سرکار فاطمه ربیع نژاد


 
نسخه قابل چاپ