اخبار سازمان

چهل و پنجمین مجمع عمومی ایزو در استرالیا آغاز به کار کرد

1402/6/27 دوشنبه

چهل و پنجمین مجمع عمومی سازمان بین المللی استاندارد(ایزو)  27 شهریور در بریزبرن -استرالیا با سخنرانی رییس ایزو افتتاح شد.  
به گزارش دفتر تخصصی روابط عمومی و اطلاع رسانی، در جریان برگزاری این مجمع ، نشست های جانبی با موضوعات مختلف برگزار می‌شود.
نشست  کمیته کشورهای در حال توسعه ISO/DEVCO که به طور ویژه به موضوعات و چالش های اعضا از کشورهای در حال توسعه می پردازد به همراه نشست روسای هیات ها، کافه استراتژی، دستیابی به چشم انداز جمعی از رویدادهای روز اول است. 
علاوه بر جلسات تخصصی که برای اعضای هیات مدیره فنی و شورا در نظر گرفته شده، هیات های شرکت کننده  در نشست های تعاملی تخصصی با محوریت استانداردسازی مانند برآوردن نیازهای جهانی، مشارکت برای پایداری؛ استانداردها در دستور کار خط مشی و توجه به نیازهای مشتریان(در زمینه استانداردها) نیز شرکت خواهند کرد. 
رویداد فوق نیم نگاهی نیز به موضوعات و چالش های روز دنیا ،شامل امنیت سایبری، تقابل نسل ها، هوش مصنوعی، تاب آوری در جهان نامطمئن، غلبه بر هدر رفت و زیان مواد غذایی و مقابله با بحران پلاستیک دارد و می کوشد جایگاه  استانداردها را به عنوان یکی از راه حل های غلبه بر این چالش ها تثبیت و معرفی نماید. 
بزرگترین گردهمایی ایزو  که محلی برای رایزنی، تبادل و اشتراک افکار، تجربیات و برنامه های اعضا می باشد تا جمعه 31 شهریور ادامه خواهد داشت.